Kontakt:
Tel.: +420 777 757 212
(remove XX) info XX @ptakoviny-praha XX .cz
Skype: ptakoviny.praha.7

Prodejna Ptákoviny Praha (maloobchod):
Dukelských hrdinů 18, Praha 7

Otevírací doba:


Po - Pá: 10:30 - 18:30
So: 12:30 - 18:30


Od 10.5. otevřeno


www.ptakoviny-praha.cz

Halloween kostýmy a doplňky

ROZLUČKA SE SVOBODOU

Makeup

Dětské karnevalové kostýmy

Karnevalové kostýmy

Kostýmové doplňky

Karnevalové masky

Klobouky

Havajská párty

Doplňky pro Santy, čerty a andílky

Paruky a knírky

Párty doplňky

Srandičky a žertíky

Originální dárky

Dárková keramika

Textil s potiskem

Původ karnevalů

V tomto článku se dovíte něco o původu karnevalů.

Karneval je veřejná oslava nebo přehlídka kombinovat některé prvky cirkusu a veřejné uliční strany, obecně během Carnival období. Karneval je tradičně římský katolík a, do lesser rozsahu, křesťanská ortodoxní oslava. Nejvíce protestantský a non-křesťanské oblasti neoslavují to, s některými Fundamentalist protestant se seskupí odsuzovat oslavu, ačkoli karneval slova prošel do lidové mluvy a získal světské smysly ve většině oblastech západního světa.

Období karnevalu je dovolená perioda během dvou týdnů před tradičním křesťanským půstem Lenta. Původ jména “karneval” je nejasný, zatímco tam je několik teorií. Nejvíce obyčejně znaná teorie říká, že jméno přijde z Itala carne - nebo carnovale, od latiny carnem (maso) + levare (osvítit nebo zvýšit), doslovně “odstranit maso” nebo “přestat jíst maso”. To také bylo prohlašoval, že to přijde z latinských slov caro (maso) a údolí (farewell), proto “rozloučení s masem”. (Nebo, samozřejmě, rozloučení s masem, pouštění jít pozemský nebo tělesně self) ještě jedna teorie říká, že to pochází z latiny carrus navalis, který nějaký druh dvojkolového kočáru Řeka nesl sochu boha v náboženském procesí u každoročních slavností ve cti boha Apollo. Nejvíce obyčejně sezóna začínala na Septuagesima, třetina od poslední neděle před popelavou středou, ale v některých místech to začínalo jako brzy jako Twelfth noc, pokračovat až do Lenta. Toto období oslavy a flámování měli jeho původ v potřebě spotřebovávat všechny zůstávat masem a živočišnými produkty takový jako vejce a máslo před obdobím půstu. Oslava Carnival skončí na “Mardi Gras” (francouzština pro “tučné úterý”, znamenat Shrove úterý), den před popelavou středou, když rigors Lenta je 40 dnů půstu a oběti začne. To někdy trvá dokud ne Piñata víkend, první sobota a neděle Lenta. 

U nás v prodejně v Praze si můžete vybrat z mnoha druhů karnevalových kostýmů. Také kostýmy na maškarní plesy a oslavy narozenin.